Skip links

Kaş Gezi Rehberi

Antalya’nın gözbebeği Kaş’a bir yolculuğa hazır mısınız?

  • Tarihi,
  • turkuaz rengi denizi,
  • manzaraları,
  • mutlu halkı ve
  • mekanları

ile tatil için her sene daha fazla turist çekmektedir. Arnavut kaldırımı dar sokakları, dört mevsim bol güneşi ile Türkiye’nin en güzel sahil kasabası Kaş herkesin yaşamak için can attığı bir yere dönüşüyor. Aldığı göç akınına rağmen ruhunu ve özgünlüğünü koruyabiliyor.

Oldukça küçük olan Kaş merkezini gezinizi bir günde tamamlayabilir. Diğer günlerde Kekova batık şehir tekne turu, dalış, yamaç paraşütü, patara at gezileri yapabilirsiniz. Kaputaş plajında tüm gün dalgalarla eğlenip Kaş’ın ünlü restoranlarında denize karşı akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bir dönem Likya halkına ev sahipliği yapmış Patara antik kentini müze kartınız ile giriş yapıp gezebilir. Sonrasında Patara Plajında mükemmel gün batımını izleyebilirsiniz.

Mükemmel mavilikleri ile her an gözlerini kamaştıran plajlara yakından tanımak ister misiniz?

Küçük çakıl plajı merkezde ulaşımın en kolay olduğu plajdır. Sıcak yaz günlerinde serinlemek soğuk denizi size çok iyi gelecek. Küçük bir koyu andıran bu güzel plajın deniz turkuaz ve berraktır. Çakıllarla kaplı bu plajın etrafındaki işletmelerde tüm gün eğlenebilirsiniz. Tüm senenin yorgunluğunu atmak için mükemmel bir tercih olacaktır. 

Dünyaca ünlü Kaputaş plajı her geçen gün daha fazla turisti kendine çekiyor. Mükemmel fotoğrafları yakalabileceğiniz bu güzel plajda mavinin her tonunun keyfini çıkarabilirsiniz. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken Kaputaş plajında tüm gün vakit geçirebilirsiniz. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Uzun merdiveni ile ünlü Kaputaş plajını görmeden dönmeyiniz.

Patara plajı 12km’lik sahili ile Dünya’nın en uzun plajları arasındadır. Tarihin her noktasında büyük ilgi çekmiş bu doğal güzellik ziyaret edenler unutulmaz anılar ile dönüyorlar. Beyaz sonsuz uzanan kumları ve dalgalı denizi ile her sene ziyaret etmek isteyeceksiniz. Sığ denizi ile çocukların da rahatça yüzüp, eğlenebiliyor olması aileler için güzel bir tercih olmasını sağlıyor. Gün batımını bu uzun plajda karşılamanızı tavsiye ederiz. Kum tepelerinde yürüyüş yapabilir, denizde soluklanabilir ve mükemmel bir gün batımının tadını çıkarabilirsiniz.

İnce boğaz plajı Yarımada girişinde bir tarafı açık denize bir tarafı kapalı koya bakan iki karşılıklı plajdan oluşuyor. Şemsiyeniz ve sandalyelerini getirip iki tarafında keyfini çıkarabilirsiniz. Kapalı koy tarafında marinayı izleyip, doğal güzellik dağları izleyerek güneşlenebilirsiniz. Açık deniz tarafında Meis’i izleyebilir ve serin denizinde rahatlayabilirsiniz.

Büyük çakıl plajı, merkeze 15 dakika yürüme mesafesinde mükemmel bir doğanın içerisinde çakıl taşları arasından soğuk denizin keyfini çıkarmak için ideal. Koyda yan yana sıralanmış işletmeleri denizi ayaklarınızda hissederek güzel bir akşam geçirmenizi sağlıyor. Denizin ve kuşların sesini dinleyerek kitap okuyabilir. Soğuk denizinde serinleyebilirsiniz.

Limanağzı plajına merkezden kalkan teknelere binerek ulaşabilirsiniz. Yürümek isterseniz 45 dakikalık bir yürüyüş ile de ulaşabilirsiniz. Araç geçmeyen tamamen doğa içerisinde olmak tüm yorgunluğunuzu üstünüzden atmanıza yardımcı olacaktır. Denizle iç içe sakin bir tatil planlıyorsanız konaklamak için seçenekleri de inceleyebilirsiniz. yıldızları izleyip, dinlenmek isterseniz Limanağzı plajı sizin için en iyi seçenek olacaktır.

 

Leave a comment

Ara
Whatsapp
İnstagram
Google
Email